Font Size

SCREEN

Layout

Menu Style

Cpanel

13Desembre2018

Es lliuren els premis de la XXVIII edició del Concurs de Narrativa Infantil i Juvenil Anton Navarro

En aquesta edició del Concurs han participat 18 centres d’ensenyament de l’Alta Ribagorça, el Pallars Jussà i el Pallars Sobirà: Escola Ribagorçana, Escola Vidal i Abad, Escola de la Vall de Boí, Institut de Pont de Suert, Escola d’Espluga de Serra, Institut de Tremp, Escola Raiers de la Pobla de Segur, Col·legi M. Immaculada de Tremp, Escola Vall Fosca de la Plana de Mont-ros, Escola Aeso d’Isona, Escola de Salàs de Pallars, Escola de Llavorsí, Escola d’Alins ,Escola Montsent de Pallars de Rialp, Escola La Closa d’Esterri d’Àneu ,Escola Els Minairons de Ribera de Cardós, Institut Hug Roger III de Sort, SES Morelló d’Esterri d’Àneu.
Enguany han arribat 204 treballs a concurs, resultat de la preselecció feta per les escoles participants, que poden presentar quatre treballs per categoria.

Categoria A (1r i 2n de primària):

Guanyador: La nina de fil blau, Ander Margalida Gil, Escola Ribagorçana del Pont de Suert

Finalistes: La mosca Gisca, Hèctor Solanes Font, Escola Montsent de Pallars a Rialp

Els 4 regnes màgics, Valentina Morago Santos, Escola de Llavorsí

El fil d’or, Iris Fillet Vidigal, Escola de Llavorsí

 

Categoria B (3r i 4t de primària):

Guanyador: El nen que volia tocar el cel, Martí Miró Ticó, Escola Montsent de Pallars a Rialp

Finalistes: El misteri del caçador, Oleguer Ruiz Pérez, Escola Vidal i Abad de Vilaller

Una historia dins d’un llibre, Eire Guillén Pou, Escola de Llavorsí

Perduda pel bosc, Bruna Puigarnau Moreno, Col·legi M. Immaculada de Tremp

 

Categoria C (5è i 6è de primària):

Guanyadora: Va de trunfes i fragues, Laia Sánchez Soldevila, Col·legi M. Immaculada de Tremp

Finalistes:Tortuga, Iona Regan, Escola Valldeflors de Tremp

El món màgic darrera el llit, Aina Vilanova Feixa, Escola Els Raiers de la Pobla de Segur

 

Categoria D (1r i 2n d’ESO):

Guanyador: Què busques?, Pau Valladares Pou, Institut Hug Roger III de Sort

Finalistes: Quatre cartes d’un recluta, Alba Carrera Canut, Institut de la Pobla de Segur

L’aranya i el capoll, Martina Böhler Batlle, Institut de la Pobla de Segur

En aguell bar vegà, Irma Sánchez Ayala, Col·legi M. Immaculada de Tremp

 

Categoria E (3r i 4t d’ESO):

Guanyadora: El viatge de l’americà, Àssua Bellera Abella, SES Joaquim Morelló d’Esterri d’Àneu

Finalistes: Fi, Judit Bernadó Puig, Institut de Tremp

41 cartes, Meritxell Martí Picart, Institut de la Pobla de Segur

 

Categoria F (1r i 2n Batxillerat):

Guanyadora: On el dolor no existeix, Laia Resa Enrich, Institut de Tremp

Finalistes: Vivint somiant, Núria Santos Farré, Institut de Tremp

La fugida, Elisabet Català Trujillo, Institut Hug Roger III de Sort

 

Enguany, l’acte de lliurament de premis ha tingut lloc a Tremp, a l’Espai Cultural La Lira, i ha comptat amb la presència dels presidents dels consells comarcals del Pallars Jussà i del Pallars Sobirà, Constantí Aranda i Carles Isus; d’una representant del Consell Comarcal de l’Alta Ribagorça, Marta Rollan, i de la 1a tinent d'alcalde de Tremp, M. Pilar Cases.

Share
Copyright © 2018 Consell Comarcal del Pallars Jussà. Tots els drets reservats. Designed by JoomlArt.com. Joomla! és programari lliure, alliberat sota la GNU General Public License.